mesilasemad

 

Mesila lisategevus on mesilasemade kasvatamine. Emadekasvatus algab mai keskel ja lõpeb augusti teises pooles. Varajastel emadel võib olla vahel probleeme paarumisega kuna ilmad on muutlikud. Tavaliselt hakkavad mesilasemad munema 7-9 päeva pärast koorumist. Pärast seda kui paarumistaru on emal täis munetud võetakse ta perest ära ning antakse ära mesinikule. Emadekasvataja garanteerib et, mesilasema on paarunud ning muneb korralikku hauet. Mesilasemad kelle paarumistarudes avastatakse mõni kõrvalekalle haudmes vahetatakse välja emadekasvataja kulul. Mesilasemasid on saadaval piiratul hulgal põhimõttel, kes ees see mees tellimises. 
Mesilasemade kasvatus  Algupärased itaalia mesilased on pärit Itaaliast, Lõuna-Alpidest. Välimus on varieeruv kuldkollasest kuni musta-kollase vöödiliseni.  Mesilased on rahulikud, töökad, rahuldava talvitumisega ning sülemlemiskained. Paljundamiseks valitud pered on kontrollitud nosematoosi ja akarapidoosi suhtes. Mesilasemade kasvatamine toimub maikuust kuni augustikuuni. Paarunud emasid saab juuni algusest augusti keskpaigani. Mesilasemade kasvatamine nõuab planeerimist, et saada kvaliteetsemad emad. Mesilasemasid kasvatatakse kahte moodi, Nicot isolaatorit kasutades ja vageldades. Tegemist on vabalt paarunud  tarbe- mesilasemadega.   
2018 aastaks saab ette tellida mesilasemasid juba praegu. Plaan on alustada mesilasemade kasvatamisega mai keskel, kõik sõltub ilmast. Munemist alustavad esimesed mesilasemad juuni alguses.  Mesilasemade tellimisel tuleb arvestada paljude asjaoludega.  Mesilasemad vajavad paarumiseks päikeselist  vähemalt +18C tuulevaikset ilma.
 
2018 aastal muutuvad mesilasemade kättetoimetamise tingimused. Enne mesilasemade postitamist saadetakse tellijale arve mille tasumise järel postitatakse mesilasemad.

 

Paarumata mesilasemasid on saadaval alates juuni algusest reedel ja laupäeval. Nad on valitud mesilasemade järglased. Kõik mesilasemad on kasvatatud kohalikust tõumaterjalist ning koha peal. Hind sõltub kogusest. Mesilasemad märgistatakse kohe pärast koorumist, kas märkimis pliiatsiga või numbrimärgiga.
Mesilasemade tellimiseks täida tellimisvorm, helista või saada email
vast koorunud mesilasema 10€
1 paarunud mesilasema 28.00 €
2-20 paarunud mesilasema 25.00 €
20+ paarunud mesilasema 23.00 €

 

varakult ja suuremas koguses tellitud mesilasemade hind kokkuleppel.

 

Saarel paarunud ja kunst seemendatud mesilasema 80€ tk
Vajadusel lisandub saate kulu
Transport Eesti postiga- kuller ca 8 € Eesti Posti pakiautomaat 6€
 
Lisa info telefonilt  +372 5622 8046 või saada mail janek@alfalfa.ee
 
Telli mesilasemad 2018 aasta hooajaks siit