mesilasemad

 

Mesila lisategevus on mesilasemade kasvatamine. Emadekasvatus algab mai keskel ja lõpeb augusti teises pooles. Varajastel emadel võib olla vahel probleeme paarumisega kuna ilmad on muutlikud. Tavaliselt hakkavad mesilasemad munema 7-9 päeva pärast koorumist. Pärast seda kui paarumistaru on emal täis munetud võetakse ta perest ära ning antakse ära mesinikule. Emadekasvataja garanteerib et, mesilasema on paarunud ning muneb korralikku hauet. Mesilasemad kelle paarumistarudes avastatakse mõni kõrvalekalle haudmes vahetatakse välja emadekasvataja kulul. Mesilasemasid on saadaval piiratul hulgal põhimõttel, kes ees see mees tellimises. 
Mesilasemade kasvatus  Algupärased itaalia mesilased on pärit Itaaliast, Lõuna-Alpidest. Välimus on varieeruv kuldkollasest kuni musta-kollase vöödiliseni.  Mesilased on rahulikud, töökad, rahuldava talvitumisega ning sülemlemiskained. Paljundamiseks valitud pered on kontrollitud nosematoosi ja akarapidoosi suhtes. Mesilasemade kasvatamine toimub maikuust kuni augustikuuni. Paarunud emasid saab juuni algusest augusti keskpaigani. Mesilasemade kasvatamine nõuab planeerimist, et saada kvaliteetsemad emad. Mesilasemasid kasvatatakse kahte moodi, Nicot isolaatorit kasutades ja vageldades. Tegemist on vabalt paarunud  tarbe- mesilasemadega.   
2020 aastaks saab ette tellida mesilasemasid juba praegu. Plaan on alustada mesilasemade kasvatamisega mai keskel, kõik sõltub ilmast. Munemist alustavad esimesed mesilasemad juuni alguses.  Mesilasemade tellimisel tuleb arvestada paljude asjaoludega.  Mesilasemad vajavad paarumiseks päikeselist  vähemalt +18C tuulevaikset ilma.
Mesilasema hind 25.-
2020 aastal muutuvad mesilasemade kättetoimetamise tingimused varem mitte tellinud kundedele. Enne mesilasemade postitamist saadetakse tellijale arve mille tasumise järel postitatakse mesilasemad. Tellitud mesilasemadel järgmised hinnad:
 Paarumata mesilasema 10 € tk 

suurema koguse puhul kokkuleppe hind.

Mai kuus kõik mesilasemad 25€ tk

Ettetellimisel mesilasemade hinnad juunis

1-5 mesilasema 25 € tk
6-10 mesilasema 23€ tk
11-20 mesilasema 21 tk

suurema koguse puhul kokkuleppe hind

hinnad sisaldavad käibemaksu.
Saatmine Omniva pakiautomaadiga 6€

 

Kunst seemendatud mesilasema 80€ tk
Telli mesilasemad 2020 aastaks siit
Lisa info telefonilt  +372 5622 8046 või saada mail janek@alfalfa.ee