Esimene õietolm

Esimene õietolm

Ilm ei olnud väga soe, kõigest +6 C kuid särav päike meelitas mesilased lendama. Kokku sai kontrollitud paarkümmend mesilaspere ning nende hulgas leitud selle aasta esimesed kaks pere mesilasemata. Praegu mesilasema andes mesilasperele areneb ta teiste peredega võrdselt.  Emad annan varuema peredega otse mesilasemata peresse. Selleks sai tehtud juba ruum tarru kuhu mahuvad mesilaste ja emaga raamid.

Terve mesila läbib võrdustamise ning tumedate, kõverate ja tühjade raamide ära võtmise mis hiljem asendatakse kärjepõhjaga. Enamasti saab ära võetud 2-4 raami. Kontrollin söödavaru ja haudme olemasolu. Peredel on hauet erineval hulgal. Mõnel kahel raamil ja teistel juba 4 raami.  Haudme pilt on  päris  ilus. Söödavaru on väga erinev. Mõnel perel on mõni raam ja teisel pool taru täis nii, et mesilasemal pole kuhugi eriti munedagi. Hea toiduvaru tuleb kasuks, olenemata kas väljast korjet tuleb või mitte.  Enamasti on mai kuuks tarud suhteliselt tühjad. Vahel harva tuleb korjet pajult nii palju, et kõik raamid veetaks täis.

Juba nädal tagasi oli näha mõnd mesilast õietolmuga kuid täna võis näha suuremat hulka mesilasi tolmu korjamas. Esimene õietolm tuleb lepalt, õitseb juba pikemat aega ja sarapuult mis on just õitsema hakanud.  Lumikellukestel, mis on kõige varasemad õitsejad, sel aastal vist tolmu ei saadud kuna ilmad ei olnud sobivad.  Võib öelda et, kevad on käes ja kaugel pole aeg kui tuleb alustada esimsete laiendus korpuste lisamist.  Hetkel tundub, et see on ca kuu  aja pärast.error: Content is protected !!