Mesilasemad

Mesila lisategevus on mesilasemade kasvatamine. Emadekasvatus algab mai keskel ja lõpeb augusti teises pooles. Varajastel emadel võib olla vahel probleeme paarumisega kuna ilmad on muutlikud. Tavaliselt hakkavad mesilasemad munema 7-9 päeva pärast koorumist. Pärast seda kui paarumistaru on emal täis munetud võetakse ta perest ära ning antakse ära mesinikule. Emadekasvataja garanteerib et, mesilasema on paarunud ning muneb korralikku hauet. Mesilasemad kelle paarumistarudes avastatakse mõni kõrvalekalle haudmes vahetatakse välja emadekasvataja kulul. Mesilasemasid on saadaval piiratul hulgal.

 

Mesilasemade kasvatus Algupärased itaalia mesilased on pärit Itaaliast, Lõuna-Alpidest. Välimus on varieeruv kuldkollasest kuni musta-kollase vöödiliseni. Mesilased on rahulikud, töökad, rahuldava talvitumisega ning sülemlemiskained. Paljundamiseks valitud pered on kontrollitud nosematoosi suhtes. Mesilasemade kasvatamine toimub maikuust kuni augustikuuni. Paarunud emasid saab juuni algusest augusti keskpaigani. Mesilasemade kasvatamine nõuab planeerimist, et saada kvaliteetsemad emad. Mesilasemasid kasvatatakse noorte mesilastega ammedes. Tegemist on vabalt F1 paarunud tarbe- mesilasemadega. Paljundatakse ainult saarel paarunud või kunstlikult seemendatud mesilasemasid. Nii tagatakse et, mesilasemade järglased omavad võimalikult palju häid omadusi.

 

2023 aastaks saab ette tellida mesilasemasid.Mesilasemade kasvatamine algab mai keskel, kõik sõltub ilmast. Munemist alustavad esimesed mesilasemad juuni alguses. Mesilasemade tellimisel tuleb arvestada paljude asjaoludega. Mesilasemad vajavad paarumiseks päikeselist vähemalt +18C tuulevaikset ilma.

 

2023 aastal muutuvad mesilasemade kättetoimetamise tingimused varem mitte tellinud kundedele. Enne mesilasemade postitamist saadetakse tellijale arve mille tasumise järel postitatakse mesilasemad. Tellitud mesilasemadel järgmised hinnad:

 

Paarumata mesilasema 10 € tk

suurema koguse puhul kokkuleppe hind.

Mesilasemad 35€ tk

Suurema hulga puhul mesilasema hind kokkuleppel

Hinnad sisaldavad käibemaksu.
Saatmine Omniva pakiautomaadiga 6€

 

Valitud kunstseemendatud mesilasema 100€ tk

 

Tellimiseks tuleb täita tellimusleht, ilma tellimusi ei täideta!
Telli mesilasemad 2023 aastaks siit
Lisa info telefonilt +372 5622 8046 või saada mail janek@alfalfa.ee

error: Content is protected !!