Sinise taeva all

Sinise taeva all

Tänase sinise taeva all- mesilastel võimalus suuremaks lennuks sel kevadel. Öö oli selge ja väheste miinuskraadidega. Hommikul kell 9  temperatuur +3 ja päike särab. Selline ilm ei jäta mesilasi külmaks. Kunagise tarukaalu sise temperatuurianduri andmeid analüüsides, oli näha et  mesilased tõstsid kevad hommikuti tarus temperatuuri ja kui välja lennata ei saanud langes see pärastlõunal. Andur ei olnud päris kobaras vaid kuskil ääres.

Selle aasta veebruaris lendas võib olla kümmekond mesilast korraga, need olid pigem hädalised. Ilusa ilmaga tuleb lennule tuhandeid mesilasi, nagu all videos näha aastal 2020. Teisel märtsil 2020 oli suhteliselt sama soe ilm, päeval tuli üle +8, vahest pilvisem.  Eelmisel aastal oli puhastuslennu nõrgem lend 14 veebruar ja 14 märts. Suur puhastuslend 24 märts ja siis lendas tuhandeid mesilasi.  Talvitumise pikkuseks sai sel talvel 141 päeva.

Lepp õitseb ja  sai näha selle aasta esimest õietolmu. Puhastuslend toimus alates kella 11’st nagu pildilt näha! Õhk oli paks mesilastest, vilus näitas kraadiklaas +8.1. Kevad on hoo sisse saanud. Kindlasti tuleb jahedmaid päevi kuid see ei muuda asjaolu et, mesilasperedes käib haudmetegevus ning valmistumine suveks.

 

03.03.2024

 

Minu ilmajaama andmed on näha lingil. Ilmajaama ajalugu on juba aastaid pikk.error: Content is protected !!