Suve haripunkt

Suve haripunkt

Suvi on jõudnud oma haripunkti, väljas on üle +25C sooja ja kõik mis saab on õitsele löönud. Valge mesikas, pärn ja põdrakanep pole veel siin kandis õitsema hakanud. Üks mu sõber ütles selle kohta “sellise ilmaga annavad ka telefonipostid nektarit”. Tõepoolest, minu tarukaalul olev 3 korpuseline pere, mis katab umbes poolteist korpust mesilastega, annab päevas 3 kg kasvu. Suured pered toovad palju enam, kogu vaba pind pannakse nektariga kinni ja nähtavalt on vähenenud mesilasema munemisruum.

Kui korje on hea ja ilm soe, kooruvad mesilasemad mis oma välimuselt on kõige ilusamad.  Alates 20 juuni kuni 20 juuli on kõige parem aeg mesilasemade kasvatuseks ning arvatavasti kooruvad sel ajal kõike paremad mesilasemad.

Lisan ühe video mesilasema märkimisest plaadikesega.

Mesilasemasid märkisin kuni juuni keskpaigani peamiselt pliiatsiga, nüüd numbritega. Numbritega mesilasemad on valitud minema kinnisesse paarlasse või kunstseemendusse. Number või plaadike on mesilasemal enamasti kogu eluks. Harva kui mesilasemale liiga tehakse andmisel tuleb plaadike küljest.error: Content is protected !!