Mesilasemade kasvatus

Mesilasemade kasvatamine mesilas. Mesilasemade kasvatus algab mai keskel kui mesilasperedes on palju noori mesilasi ja lõpeb augusti teises pooles söötmise ajal. Varajastel emadel võib olla vahel probleeme paarumisega kuna ilmad on muutlikud.  Vt. paarumisest lugu siit. Tavaliselt hakkavad mesilasemad munema 7-9 päeva pärast koorumist. Pärast seda kui paarumistaru on mesilasemal täis munetud ja esimesed vaglad koorunud, võetakse ta perest ära ning ta on valmis paigutamiseks uude mesilasperesse. Mesilasemade kasvataja garanteerib et, mesilasema on paarunud ning muneb korralikult. Mesilasemad kelle paarumistarudes avastatakse mõni kõrvalekalle haudmes vahetatakse välja mesilasemade kasvataja kulul. Mesilasemasid on saadaval piiratul hulgal.

Algupärased Itaalia mesilased on pärit Itaaliast, Lõuna-Alpidest. Välimus on varieeruv kuldkollasest kuni musta-kollase vöödiliseni. Mesilased on rahulikud, töökad, rahuldava talvitumisega ning sülemlemiskained. Buckfasti mesilased on aretatud Inglismaal Buckfasti kloostris, minu mesilas paljundatakse peamiselt Euroopa mandrilt pärit mesilasemade järglasi. Paljundamiseks valitud pered on kontrollitud nosematoosi suhtes. Mesilasemade kasvatamine toimub maikuust kuni augustikuuni. Paarunud emasid saab juuni algusest augusti keskpaigani. Mesilasemade kasvatamine nõuab planeerimist, et saada kvaliteetsemad emad. Mesilasemasid kasvatatakse noorte mesilastega ammedes. Selliselt saadakse heades tingimustes kasvanud ilusad suured (220-270 mg) kvaliteetsed mesilasemad. Tegemist on vabalt paarunud tarbe- mesilasemadega. Paljundatakse ainult saarel paarunud või kunstlikult seemendatud mesilasemasid. Nii tagatakse et, mesilasemade järglased omavad võimalikult palju häid omadusi.

 

2024 aastaks saab ette tellida mesilasemasid. Mesilasemade kasvatamine algab mai keskel, kõik sõltub ilmast. Munemist alustavad esimesed mesilasemad juuni alguses. Mesilasemade tellimisel tuleb arvestada: mesilasemad vajavad paarumiseks päikeselist vähemalt +18C tuulevaikset ilma. Vageldamisest muneva mesilasemani kes jõuab uude peresse kulub 25 päeva!

error: Content is protected !!